هاست چیست و چه انواعی دارد

هاست چیست

هاست چیست

هاست چیست ؟ هاست در انگلیسی (Host) به معنای میزبان است که به بخشی از سرور می گویند. یک سرور را می توان به چندین قسمت  تقسیم کرد که به هر قسمت میزبان گفته می شود. این بدان معنی است که هر قسمت از این سرور میزبان یک وب سایت به عنوان میزبان است. برای راه اندازی وب سایت در اینترنت پس از طراحی سایت در اردبیل ، باید یک میزبان مناسب برای خود پیدا کنید.

انواع هاست

دنیای واقعی مانند دنیای مجازی است. در واقع ، این یک نمونه نیست و این یک واقعیت است که با پیشرفت تکنولوژی و دانش IT ، هر روز نزدیکتر می شود. در دنیای واقعی شما به فضایی برای تجارت خود مانند یک شرکت ، دفتر ، فروشگاه یا هر مکان دیگر برای ارائه محصولات ، خدمات یا خدمات خود نیاز دارید.

در دنیای واقعی ، هر فرد ، تجارت ، سازمان یا شخصیت حقوقی به هر شکلی که باشد فعالیت های مختلفی دارد. به عنوان مثال ، ممکن است شما یک مدرسه ، فروشگاه ، یک شرکت خدمات ، یک شرکت تجاری ، یک شرکت ویدیویی یا هر فعالیت دیگری داشته باشید. البته تهیه یک نوع فضا برای همه اینها فکر خوبی نیست. به عنوان مثال ، فضای یک شرکت خدماتی برای یک مدرسه مناسب نیست یا فضای یک فروشگاه برای یک موسسه بصری مناسب نیست.
بنابراین همانطور که برای انجام هر نوع فعالیت در دنیای واقعی به یک مکان و مکان مناسب نیاز دارید ، در دنیای مجازی نیز به یک فضای مناسب و میزبان نیاز دارید.

میزبان ها نیز بر اساس نیازهای مختلف و ظرفیت سخت افزاری سرور میزبان به انواع مختلفی تقسیم می شوند که باید در تهیه میزبان برای نوع فعالیت و نیازهای خود به آنها توجه کنید. در نتیجه ، انواع مختلفی از میزبان ها با ویژگی های مختلف برای اهداف مختلف ایجاد شده اند.

مراقب باشید که نام میزبان گمراه نشوید و به نیازهای او توجه کنید. انواع هاست موجود از تعاریف میزبان جدا نشده اند. یعنی با هر نام یا مشخصه ای که دارند ، آنها در دنیای سرورهای اینترنتی بخشی از سرور هستند ، فقط به این دلیل که مشخصات آنها برای نیازهای مختلف متفاوت است.

هاست چیست بررسی برخی از انواع هاست

 • هاست ویندوزی

اگر سایت شما با فناوری برنامه نویسی ویندوز طراحی شده است ، باید میزبانانی را ارائه دهید که میزبان سیستم عامل سرور و صفحه کاربری آن بر اساس ویندوز یا پشتیبانی از فناوری های ویندوز باشند. این سایتها در درجه اول با زبان برنامه نویسی ASP و پایگاه داده SQL Server طراحی شده اند. معروف ترین و بی نظیرترین کنترل پنل ویندوز “Plesk” است.

 • هاست لینوکس

اگر سایت شما با زبان ها و فن آوری های برنامه نویسی مبتنی بر لینوکس طراحی شده است ، باید از میزبان های لینوکس با پانل های کنترل لینوکس استفاده کنید. زبان برنامه نویسی پشتیبانی شده توسط میزبانهای لینوکس PHP است. کنترل پنل برای میزبان های لینوکس به دو دسته Cpanel و Directadmin تقسیم می شود. البته در بعضی موارد از پلسک نیز استفاده می شود.

 • هاست وردپرس

میزبان ها برای منابع وردپرس بهینه شده اند و به طور پیش فرض CMS وردپرس نصب شده اند. به طور کلی ، آنها تفاوت زیادی با میزبان های معمولی ندارند.

 • هاست لاراول

“Laravel” چارچوبی برای زبان برنامه نویسی PHP است که امروزه بسیار پر کاربرد است. استفاده از این هاست به دسترسی و منابع ویژه ای مانند SSH نیاز دارد. میزبان های لاراول برای استفاده بهینه شده اند.

 • هاست رایگان

آنها همان میزبانهای منظم با منابع کمتر و کمتری هستند که به صورت رایگان ارائه می شوند. به چند دلیل این میزبان ها به صورت رایگان ارائه می شوند. دلایلی مانند تبلیغات ، تست های بررسی اولیه ، گسترش دانش و موارد دیگر.

 • هاست دانلود

هاست هایی وجود دارد که برای بارگیری زیاد ، ترافیک و پهنای باند زیادی دارد. بیشتر این هاست ها فضای ذخیره سازی زیادی دارند. همانطور که از نام آن مشخص است ، این نوع هاست مخصوص سایتهایی است که بسیاری از کاربران اطلاعات و پرونده ها را در آنها بارگیری می کنند.

 • هاست نامحدود

هاست هایی هستند که فضای ذخیره سازی نامحدود یا ترافیک نامحدود دارند و می توانند هر دو را به طور نامحدود ارائه دهند. سرورهای میزبانی شده توسط این هاست ها اساساً در فضای ابری قرار دارند.

 • هاست ابری

هاست ها سرورهای میزبانی هستند که در فضای ابری قرار دارند. در فضای ابری ، از قدرت سخت افزاری چند سرور به روشی یکپارچه و متمرکز استفاده می شود و فضای هاست آن به عنوان شناور در سرورها در منابع سرور است.

 • هاست خوشه ای

خوشه به معنی ترجمه کلمه خوشه است. برای استفاده بهینه از سرورها ، آنها را به یکدیگر متصل کرده و از فضای سخت افزاری سرور به صورت متمرکز استفاده می کنند. از نظر مفهومی به یک خوشه شباهت دارد اما در عمل بسیار متفاوت است. فضای هاست شما همچنین روی یک مجموعه سرور است.

 • هاست پر سرعت

هاست هایی وجود دارد که از نظر منابع سخت افزاری مانند CPU ، RAM و هارد دیسک دارای سرعت بالایی است و همچنین از ترافیک و پهنای باند بالایی برخوردار است. ممکن است بعضی نداشته باشند و در بعضی موارد سرعت بالایی دارند.

 • هاست ریسلر

این نوع هاست دارای دسترسی مدیر سایت منابع بالاتر است که در آن کاربر می تواند چندین هاست را با منابع جداگانه شروع کند. این نوع هاست برای دو گروه مناسب است: یکی طراحان سایت و برنامه نویسان که بسیاری از سایت ها را مدیریت می کنند و دیگری گروه فروشندگان قطعات که خود را نوعی فروشنده یک شرکت هاست می دانند.

قبل از خرید هاست ، باید به تعداد کاربرانی که از سایت شما بازدید می کنند ، به سایت خود وارد شده و فعالیتهایی را انجام می دهند توجه کنید. برای سایت هایی که کاربران زیادی دارند ، باید هاست با RAM و CPU زیادی تهیه کنید. مانند سایت های فروشگاه الکترونیکی که مشتریان زیادی دارند.

هاست چیستانواع کنترل پنل هاست

کنترل پنل ها هاست برای مدیریت فضایی هاست هستند که روی سرور میزبان نصب می شوند. کنترل پنل هاست توابع مدیریت هاست مانند مدیریت فایل ، FTP ، ایمیل ، تنظیمات و موارد دیگر را فراهم می کند.

 • سی پنل Cpanel

این کنترل پنل برای هاست Linux است و اگر سایت شما مبتنی بر زبان های PHP و Linux است می توانید از این کنترل پنل استفاده کنید. لازم به ذکر است که درصد بالاتری از سایت ها مبتنی بر Linux و PHP هستند. این کنترل پنل از محیطی بسیار کاربرپسند و راحت برخوردار است و محبوب ترین کنترل پنل در میان رقبای خود است.

 • دایرکت ادمین Directadmin

این کنترل پنل همچنین مبتنی بر زبانهای لینوکس و PHP است. محیط این صفحه کنترل نیز بسیار ساده و کاربری آسان دارد اما محبوبیت آن در بین کاربران کمتر از Cpanel است.

 • پلسک Plesk

این کنترل پنل معروف ترین است و می توان گفت که تنها کنترل پنل مبتنی بر زبان برنامه نویسی ویندوز و ASP است. اگر سایت شما ویندوز است ، تقریباً باید این کنترل پنل را انتخاب کنید ، اما نگران نباشید ، Plesk مانند Cpanel بسیار کاربردی و آسان است و می توانید به راحتی با آن کار کنید.

 • کنترل پنل های رایگان Kloxo

هیچ یک از کنترل پنل های فوق رایگان نیستند و برای نصب آنها باید مجوز دریافت کنید . اما نگران نباشید ، این وظیفه شما نیست و به عهده مدیر سرور و شرکت خدمات سایت است. اما به طور کلی ، اگر شما نیاز به نصب یک کنترل پنل رایگان دارید ، Kloxo یک گزینه عالی است.

تعداد زیادی کنترل پنل رایگان وجود دارد و تقریباً همه آنها در یک سطح هستند. Kloxo یکی از قدیمی ترین مطالب منبع آزاد و آزاد است که رقبای زیادی دارد. انتخاب یک کنترل پنل رایگان به خود شما بستگی دارد ، هدف ما در اینجا فقط ذکر این نوع پنل ها بود.

در مجموع ، بیش از 90٪ شرکتهای خدمات هاست در جهان به سه نوع Cpanel ، Directadmin و Plesk هستند.

 

 

 

 

آموزش هادسته‌بندی نشده

انواع کنترل پنل هاستانواع هاستپلسک Pleskدایرکت ادمین Directadminسی پنل Cpanelشرکت خدمات هاستکنترل پنل های رایگان Kloxoهاست ابریهاست پر سرعتهاست چیستهاست خوشه ایهاست دانلودهاست رایگانهاست ریسلرهاست لاراولهاست لینوکسهاست نامحدودهاست وردپرسهاست ویندوزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.